Publikacje urzędu - Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie


Nagłówek

Publikacje

 • "Lubelskie na rynku pracy" 1/2021

  Szanowni Państwo,   Mam przyjemność przekazać Państwu kolejny numer naszego wydawnictwa. Po raz pierwszy w swej historii ukazuje się on w okresie pandemii, której światowy zasięg ma także konsekwencje lokalne i regionalne. Niezbędne w tych okolicznościach wprowadzenie na terenie całego kraju 14 marca ubiegłego roku stanu zagrożenia epidemicznego, a 20 marca stanu epidemii...

 • "Bądź sobie szefem" - Poradnik dla osób podejmujących działalność gospodarczą

  Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w najnowszej wersji Broszury pt. „Bądź sobie szefem" (edycja 2020 r.). Zawiera ona szereg praktycznych informacji i wskazówek między innymi: jak zrealizować pomysł na biznes, gdzie zdobyć pieniądze na start, jak stworzyć biznesplan, z jakimi instytucjami podjąć współpracę. Znajdziesz tu także Dekalog przyszłego...

 • 7 dni poszukiwania pracy

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w najnowszej edycji Poradnika 7 dni poszukiwania pracy (edycja 2020).

 • Wyniki badania Barometr zawodów w województwie lubelskim

  W jakich zawodach pracodawcy mają problemy rekrutacyjne? W których zawodach najtrudniej znaleźć pracę? Jak sytuacja ta kształtuje się w poszczególnych powiatach? Odpowiedzi na te pytania przynosi badanie Barometr zawodów, które zostało przeprowadzone w skali województwa lubelskiego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w II połowie 2019 r. Była to piąta edycja przedsięwzięcia realizowanego na...

 • "Lubelskie na rynku pracy" 4/2019

  Szanowni Państwo, rok 2020 dla Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie to czas nowych inicjatyw i wieloaspektowego spojrzenia na ewoluujący rynek pracy. Wychodząc naprzeciw zachodzącym zmianom społeczno-gospodarczym, demograficznym oraz strukturalnym staramy się służyć na rzecz efektywnego zatrudnienia i rozwoju regionalnego rynku pracy.

 • Raport z badań: kwalifikacje w zawodach szkolnictwa branżowego a potrzeby lokalnych rynków pracy

  Prezentujemy pierwszą regionalną diagnozę zapotrzebowania na kwalifikacje w zawodach szkolnictwa branżowego. W opracowaniu przygotowanym w Wydziale Badań i Analiz są informacje o kwalifikacjach deficytowych.

 • Ranking szkół wyższych według poziomu bezrobocia absolwentów roku akademickiego 2017/2018

  „Ranking szkół wyższych według poziomu bezrobocia absolwentów roku akademickiego 2017/2018" – to publikacja Wydziału Badań i Analiz. Źródłem opracowania są dane statystyczne Głównego Urzędu Statystycznego oraz Urzędu Statystycznego w Gdańsku dotyczące liczby absolwentów i studentów roku akademickiego 2017/2018 w Polsce, a także w poszczególnych województwach.

 • "Lubelskie na rynku pracy" 3/2019

  Szanowni Państwo nawiązując do symboliki naszego nowego logo – otwartych drzwi i możliwości z tego wynikających, przekazuję w Państw ręce najnowszy numer biuletynu „Lubelskie na rynku pracy". Symbol graficzny naszego Urzędu reprezentuje wartości przyświecające codziennej pracy publicznych służb zatrudnienia na rzecz lubelskiego rynku pracy.

 • Niezbędnik pracodawcy - oferta urzędów pracy

  Publikacja „NIEZBĘDNIK PRACODAWCY – oferta urzędów pracy” jest efektem współpracy w ramach Partnerstwa lokalnego i prezentuje usługi i instrumenty rynku pracy skierowane do Pracodawców.

 • Edukacyjno-zawodowy niezbędnik dla rodziców i uczniów szkoły podstawowej

  Wydawnictwo wydawane jest cyklicznie, co roku uaktualniane oraz przekazywane do nauczycieli/doradców zawodowych ze szkół partnerskich, którzy z kolei rozprowadzają Niezbędniki wśród rodziców. Zawiera informacje, wskazówki i praktyczne porady na temat wspierania młodego człowieka w procesie rozwoju edukacyjno- zawodowego.

 • Niezbędnik Pracodawcy kształcenie dualne czyli ,,pracownik szyty na miarę"

  Dedykując pracodawcom nasze najnowsze wydawnictwo, kierujemy się ideą tworzenia przestrzeni dla nowoczesnego szkolnictwa branżowego, odpowiadającego na potrzeby gospodarki. Naszym celem jest zaprezentowanie kształcenia dualnego jako formy dającej wiele wymiernych korzyści zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi (uczniowi).

 • Analiza branży rachunkowo-księgowej w województwie lubelskim

  Udostępniamy piątą branżową publikację Wydziału Badań i Analiz, a w niej: potrzeby pracodawców w branży rachunkowo-księgowej, kluczowe kwalifikacje i kompetencje do pracy w branżowych firmach, możliwości kształcenia pod potrzeby rynku, perspektywy rozwoju sektora, opinie zatrudnionych. Zapraszamy do lektury.

 • Bądź sobie szefem - Poradnik dla osób podejmujących działalność gospodarczą (edycja 2019)

  Poradnik „Bądź sobie szefem” to kompendium wiedzy dla osób podejmujących działalność gospodarczą. Wydanie XII uaktualnione – Lublin, lipiec 2019 r.

 • "Lubelskie na rynku pracy" 2/2019

  Zapraszamy do lektury biuletynu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie "Lubelskie na rynku pracy" (2/2019). Tematem przewodnim publikacji jest 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz działalność Urzędu w tym okresie.

 • 7 dni poszukiwania pracy

  Zapraszamy do lektury Poradnika 7 dni poszukiwania pracy(edycja 2019). Załączniki 7 dni poszukiwania pracy 2019 - poradnik (pdf, 11510 KB)

Wyświetlanie 1 - 15 z 48 rezultatów.
Pozycji na stronę: 15

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę