Program na rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych (35+)

Print Drukuj

Komisja Europejska ogłosiła zaproszenie do składania wniosków VP/2016/011 w ramach Programu na rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych (EaSI) dotyczące schematu mobilności pracy "REACTIVATE" dla bezrobotnych powyżej 35. roku życia. Zainicjowany program ma na celu wspieranie osób w tym wieku w powrocie na rynek pracy, poprzez podjęcie pracy, szkoleń lub staży w innych krajach UE. Zakłada się, że realizowane projekty będą ukierunkowane na osoby w trudnej sytuacji na rynku pracy, w tym osoby długotrwale bezrobotne.

Komisja oczekuje, że nowe rozwiązania skorzystają z doświadczeń i dobrych praktyk z wcześniejszych inicjatyw, takich jak Your First EURES Job i The Job of My Life. Na program przeznaczono 3 000 000 EURO, z planem dofinansowania 4-6 projektów, z przewidywanym okresem realizacji do 18 miesięcy. Więcej informacji można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej poświęconej programowi EaSI.

W związku z upowszechnianiem informacji na temat działań realizowanych przez Komisję Europejską w ramach Programu na rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych (EaSI), uprzejmie informuję, że Komisja opublikowała zaproszenie do składania wniosków VP/2016/011 Preparatory Action: "REACTIVATE" Intra-EU job mobility scheme for unemployed 35+ (1 lipca 2016 roku upływa termin składania ofert).

Komisja Europejska mając na uwadze fakt, iż dotychczas brak było rozwiązań wspierających powroty na rynek pracy, w tym również poprzez wspieranie mobilności, skierowanych do osób w wieku 35+, oczekuje, że dzięki wspomnianemu działaniu powstaną rozwiązania wspierające powrót do aktywności osób w wieku 35+, rozumianej jako podjęcie pracy, szkolenia lub stażu, podejmowanych w innym kraju UE niż ich własny. Wypracowane w ramach dofinansowanych projektów schematy aktywizacji mają uwzględniać w szczególności osoby będące w trudnym położeniu na rynku pracy tj. osoby bezrobotne i w tym osoby długotrwale pozostające bez pracy. Komisja oczekuje, że przygotowywane propozycje będą korzystały z wcześniej wypracowanych rozwiązań powstałych w ramach Your First Eures Job i The Job of My Life.

Na działanie VP/2016/011 przeznaczono środki w wysokości 3 000 000 EURO. Komisja zakłada dofinansowanie 4-6 projektów.

Przewidywany okres realizacji zamówienia do 18 miesięcy.

Wszystkie szczegóły dot. zamówienia można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej dot. programu EaSI:
http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=629&langId=en&callId=485&furtherCalls=yes
 
Informacje o publikacji dokumentu