Poradnictwo grupowe

Poradnictwo grupowe

Na czym polega poradnictwo grupowe?

Jeżeli jesteś osobą zarejestrowaną możesz skorzystać z poradnictwa zawodowego w formie grupowej w powiatowym urzędzie pracy lub centrum informacji i planowania kariery zawodowej. W ramach świadczonej tam pomocy możesz skorzystać z:
  • porady grupowej, udzielanej osobom, które potrzebują pomocy w celu rozwiązania ich problemów zawodowych lub nabycia umiejętności w zakresie poszukiwania pracy;
  • informacji grupowej, udzielanej osobom podczas spotkania informacyjnego, które ma na celu przedstawienie informacji zawodowej;
  • szkolenia z zakresu umiejętności poszukiwania pracy realizowanego przez powiatowe urzędy pracy.

Gdzie i w jakiej formie możesz skorzystać z poradnictwa zawodowego w formie grupowej?

Grupowe formy pomocy świadczone w ramach poradnictwa zawodowego są realizowane przez powiatowe urzędy pracy oraz centra informacji i planowania kariery zawodowej.

Poradnictwo grupowe realizowane jest w formie warsztatowej, a jego celem jest m.in. pomoc w:
  • lepszym radzeniu sobie w poszukiwaniu pracy,
  • planowaniu kariery zawodowej i określaniu potencjału zawodowego,
  • poznaniu własnych preferencji zawodowych,
  • przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych,
  • przygotowaniu do rozmowy z pracodawcą,
  • przygotowaniu do założenia działalności gospodarczej.
W ramach poradnictwa grupowego możesz również zgłosić się na Szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy prowadzone przez pracowników powiatowych urzędów pracy.

Pamiętaj! Szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy realizowane jest tylko przez powiatowe urzędy pracy.

Powiatowy urząd pracy świadczy poradnictwo zawodowe w formie grupowej osobie zarejestrowanej w ramach wszystkich form grupowych, podczas gdy centrum informacji i planowania kariery zawodowej świadczy poradnictwo zawodowe w formie grupowej osobie zarejestrowanej w ramach porady grupowej i informacji grupowej.

Co należy zrobić, żeby skorzystać z usług poradnictwa grupowego?

Jeżeli chcesz skorzystać z poradnictwa zawodowego w formie grupowej jako osoba zarejestrowana zgłoś się do powiatowego urzędu pracy lub centrum informacji i planowania kariery zawodowej.

Jeżeli jesteś osobą zarejestrowaną w powiatowym urzędzie pracy chęć skorzystania z poradnictwa indywidualnego zgłoś swojemu doradcy klienta np. przy tworzeniu twojego IPD.

Podstawa prawna


Informacje o publikacji dokumentu

Informacje szczegółowe urzędu

Oferta Centrum - webinary




SZANOWNI KLIENCI

Zapraszamy do uczestnictwa w webinarach prowadzonych przez doradców zawodowych.



 

Zapisy: Lublin, ul Obywatelska 4, pokój 204, 219, 228, tel.: 81 463 53 51 lub poprzez formularz zapisów na zajęcia.
Dzień przed zajęciami uczestnicy otrzymają link do pokoju szkoleniowego na wskazany w zgłoszeniu adres mailowy.

 

W przypadku rezygnacji z zajęć, prosimy o powiadomienie Centrum minimum dzień przed rozpoczęciem zajęć.

Wszystkie usługi Centrum są bezpłatne.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Pierwsze kroki w biznesie"
Celem spotkania jest przekazanie wiedzy dotyczącej biznes planu, który będzie niezbędnym narzędziem do wypełnienia wniosków zgłoszeniowych oraz formularzy rekrutacyjnych, dotyczących dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Przedstawione zostaną możliwości pozyskania środków na otworzenie własnego biznesu.


 
   „Autoprezentacja na rynku pracy"
Głównym celem zajęć jest przekazanie informacji, o tym w jak najlepszy sposób zaprezentować się przyszłemu pracodawcy. Omawiane zagadnienia to: zasady sporządzania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych (CV i list motywacyjny), autoprezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej, komunikacja werbalna i niewerbalna. Uczestnik dowie się, w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jak odpowiadać na zadawane pytania i jakich błędów unikać.  


„W stronę rynku pracy"
Celem zajęć jest przekazanie podstawowych i najważniejszych informacji na temat rynku pracy, o których powinna wiedzieć, każda młoda osoba wchodząca na rynek pracy. Omawiane zagadnienia to: sytuacja na rynku pracy w kraju i województwie lubelskim,  absolwenci na rynku pracy, zawody deficytowe i nadwyżkowe, wykaz kierunków o najwyższej liczbie bezrobotnych absolwentów uczelni województwa lubelskiego, urzędy pracy: rejestracja osoby bezrobotnej oraz formy wsparcia osób młodych.

 
       „CV i rozmowa kwalifikacyjna – jak przejść proces rekrutacji?"
Celem zajęć jest przygotowanie uczestników do przejścia najbardziej stresujących elementów procesu rekrutacji. Uczestnicy poznają metody rekrutacji i zdobędą wiedzę na temat rodzajów cv, zasad przygotowywania życiorysu zawodowego, korzystania z gotowych kreatorów, a także wiedzę co do najczęściej popełnianych w cv błędów. Drugim zagadnieniem przedstawianym podczas zajęć jest rozmowa kwalifikacyjna, a w szczególności sposoby na przygotowanie się do niej, lista potencjalnie zadawanych pytań przez pracodawcę i kandydata.


„Mówię zrozumiale, słucham aktywnie"
Celem zajęć jest omówienie zagadnień tj.: komunikacja i jej przebieg, werbalne i niewerbalne aspekty komunikacji, słuchanie i techniki aktywnego słuchania, pierwsze wrażenie.
Proces komunikacji i jego mechanizmy, a także rola komunikatów werbalnych i niewerbalnych to nieodłączne elementy skutecznej i zrozumiałej wypowiedzi. Aby porozumiewanie się było pełne, do mówienia należy dołączyć słuchanie, a dokładniej mówiąc, sprawić, żeby było ono aktywne. Poznanie tajników komunikacji ułatwi nawiązanie i utrzymanie relacji interpersonalnych oraz sprawi, że będzie ona skuteczna i zrozumiała.


„ABC poszukującego pracy"
Warsztaty, podczas których poznasz techniki aktywnego poszukiwania pracy, zasady sporządzania dokumentów aplikacyjnych oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.







      "CV - zawodowa wizytówka"
CV jest indywidualną wizytówką, od której w dużej mierze zależy przyszłość zawodowa. W CV nie robimy nic innego, jak reklamujemy siebie i to od nas zależy, jaki efekt osiągniemy. Proponowane zajęcia mają na celu przybliżenie najważniejszych zasad pisania życiorysu zawodowego. Uczestnik dowie się m.in. od czego zacząć, jak najkorzystniej opisać wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz umiejętności i osiągnięcia, na co zwrócić uwagę, jakich błędów nie popełniać. Pozna również inne sposoby, dzięki którym będzie mógł zaprezentować się pracodawcy.

 

      „Niezmienne umiejętności na zmiennym rynku pracy"
Celem zajęć jest odkrycie w sobie umiejętności uniwersalnych i adaptacyjnych.  Zestaw tych umiejętności można porównać do zestawu uniwersalnych kluczy, za pomocą których
w sprawny i w komfortowy sposób będziemy mogli dostosowywać się do zmian i na bieżąco rozwiązywać wciąż nowe problemy.

 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

Menu Display